5 vragen aan Mohamed Ali Hafi
Als Programma KIK-V laten we graag zien waar onze medewerkers op dagelijkse basis mee bezig zijn. Daarom is het format '5 vragen aan..' in het leven geroepen, waarin we de medewerkers van verschillende teams aan je voorstellen.
Voor deze editie zijn we in gesprek gegaan met Mohamed Ali Hafi, projectleider van team inzicht & innovatie binnen KIK-V.
Stel jezelf even voor!
Ik ben Mohamed Ali Hafi. Ik werk sinds februari 2021 voor het Zorginstituut Nederland, eerst in de rol van adviseur (extern) binnen PPIM (directie Fondsen & Informatiemanagement) en sinds december 2022 intern in dienst gekomen als senior adviseur en projectleider bij het Programma KIK-V. Met mijn achtergrond in strategisch management, zodoende ook bij programmasturing van het programma begonnen. De afgelopen jaren richt ik me juist meer op de exploratieve kant en werk nu onder andere aan de toekomstbestendigheid van het programma. Dit doen we door middel van het uitzetten van belangrijke verkennende onderzoekstrajecten. Verder ben ik ook kennis coördinator binnen de organisatie voor thema’s rondom gegevensuitwisseling.
Er gebeurd heel veel in het zorgveld, zeker op het gebied van digitalisering. Het is dus voor ons heel belangrijk om goed op de hoogte te zijn van allerlei zaken die spelen in het veld.
Welke impact hebben de activiteiten op het bereiken van de doelstellingen van KIK-V?
De activiteiten van team inzicht & innovatie dragen bij aan de toekomstbestendigheid van KIK-V. Zo zetten we met onze onderzoeksactiviteiten in op het vergroten van het perspectief van KIK-V bij de zorgaanbieder. Zo zoeken we bijvoorbeeld uit wat de zorgaanbieder nog meer met de KIK-V werkwijze kan dan enkel gegevens uitwisselen met toezichthoudende partijen (waar KIK-V voor bedoeld is). We doen dit bijvoorbeeld door te kijken of ook andere initiatieven gekoppeld kunnen worden aan KIK-V, waardoor het implementeren van KIK-V dus ook kan bijdragen aan mogelijk het versnellen van het data beschikbaar maken van het zorgveld. Ook niet onbelangrijk is dat we continue kijken naar wat er in het zorgveld gebeurd en daar zo goed mogelijk op proberen te reageren door middel van onderzoeken.
Welke uitdaging(en) kom je tegen in je werk, en hoe ga je daarmee om?
Er gebeurd heel veel in het zorgveld, zeker op het gebied van digitalisering. Het is dus voor ons heel belangrijk om goed op de hoogte te zijn van allerlei zaken die spelen in het veld. Denk aan relevante nieuwe wetgeving, nieuwe landelijke initiatieven, maar bijvoorbeeld ook aan het (her)vormen van een nieuwe visie vanuit VWS. De uitdaging hierin is dat we alert moeten zijn op wat er om ons heen gebeurd, en welke mogelijke kansen en risico’s dit voor het programma vormt. Het lijntje met VWS is kort, en ook met andere partijen staan wij regelmatig in contact om op de hoogte te blijven van actuele zaken. Als laatste hebben we ook binnen het programma veel kennis en expertise in huis om de risico’s zo klein mogelijk te houden.
Met welke teams of partners werk je hierin samen?
Binnen KIK-V haken we regelmatig collega’s van binnen en buiten het programma aan bij verschillende onderzoeken. Zo zetten we collega’s van directie OOG (onderzoekscoördinatie) in bij de voorbereiding en helpen ze in de uitvoering. Collega’s nemen dan bijvoorbeeld plaats in de klankbordgroep. Ook met andere partijen in het veld trekken we bij verschillende onderzoeken samen op. Dat doen we bijvoorbeeld met ActiZ & NictiZ, maar bijvoorbeeld ook met regionale spelers zoals de Vereniging Digitale Zorg Achterhoek en RSO Trijn. Daarnaast mogen we ook de inzet van andere betrokken organisaties en relaties niet vergeten die voor interviews worden benaderd. Zonder hen was het voor ons niet mogelijk om tot de juiste antwoorden te komen.
Wat helpt jou om overzicht en grip te houden op jouw project?
Het goed organiseren en inbedden van procesafspraken met andere betrokkenen bij de onderzoekstrajecten is een belangrijke voorwaarde om het overzicht goed te kunnen bewaren. Met de collega’s uit het cluster bespreken we periodiek de voortgang op de trajecten en in de nieuwe Teams omgeving kunnen we goed bijhouden waar in het proces een onderzoek zich bevindt.